Dūminė pirtis

Vienos seniausių pasaulio pirčių buvo dūminės. Tai archajiškas pirties įrengimo būdas, kai pirtyje sukraunama krūsnis akmenų ir natūrali ugnis tuos akmenis įkaitina. Pačiose seniausiose pirtyse nebuvo kamino, tik mažas langelis ir durys, pro kuriuos ir verždavosi lauk kūrenamos ugnies dūmų kamuoliai. Kai jau akmenys gerai įkaisdavo, tuomet žarijas išsemdavo, o akmenukus ir sienas bei plautus gerai nuplaudavo ir palikdavo subręsti. Tuomet jau buvo galima eiti praustis. Dūminė pirtis turi savo nepakartojamą dūmo aromatą, kurį labai vertina tikri pirties gurmanai, tik ją paruošti reikia mokėti. Ir kaitros joje daugiau, nes akmenys atviri, todėl pirties pradžioje ji karštesnė, o su kiekvienu užėjimu tampa vis švelnesnė, garas minkštesnis. Prie tokios pirties reikia priprasti, bet kas ją pamilsta, tai visam gyvenimui. Net ir patarlė yra „Juoda, bet baltai prausia“. Ši pirtis patiks tiems, kas vertina paprastumą ir natūralumą.
Mūsų dūminukė turi savo charakterį, yra labiau pritaikyta šiuolaikiniam žmogui, nes šeimininkas Robertas sukūrė ją pagal savo viziją. Kaip sako mūsų svečiai, jausmas čia lyg namie, jaukioje senoje kaimo troboje. Šioje pirtyje tobuliausia praustis keturiems, tuomet visi gali patogiai sugulti. Susėdus puikiai sutelpa ir aštuoni svečiai. Jaukiame priepirtyje galima ir pasėdėti, ir pagulėti ramiai ilsintis tarp užėjimų. Taigi kviečiame ir Tave išbandyti ir pamėgti tą senove dvelkiančią dūminę pirtį. Galbūt tai bus tavo didžiausias atradimas.

Dūminės pirties ritualai

rugpjūčio 2022
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

  Pirties ritualas „Dūmo skonis“

Pirties trukmė 4 valandos, kaina 260 EUR

Tai pirties ritualas, kuriame visiškai pasineri į pirties tylą, būni savyje ir jauti, kaip po truputį šiluma smelkiasi į kūną, pamažu atpalaiduodama visus raumenis ir giliai sušildydama. Čia mėgaujiesi buvimu ir švelniu pirtininko rūpesčiu. Čia leidi sau neskubėti. Užėjimų į pirtį bus tiek, kiek jausis ir norėsis, kol galiausiai kūnas galės priimti vantų šiurenimą ir pavanojimą, o pirtis kaip ir seniau bus užbaigiama prausynomis.

  Dūminės pirties nuoma be pirtininko

Pirmadienį – ketvirtadienį 120 EUR
Pentadienį – sekmadienį 150 EUR

Jei norite ramiai praleisti laiką su sava kompanija, kviečiame išsinuomoti dūminę pirtį.

Dūminės pirties galerija