Dūminė pirtis

Vienos seniausių pasaulio pirčių buvo dūminės. Tai archajiškas pirties įrengimo būdas, kai pirtyje sukraunama krūsnis akmenų ir natūrali ugnis tuos akmenis įkaitina. Pačiose seniausiose pirtyse nebuvo kamino, tik mažas langelis ir durys, pro kuriuos ir verždavosi lauk kūrenamos ugnies dūmų kamuoliai. Kai jau akmenys gerai įkaisdavo, tuomet žarijas išsemdavo, o akmenukus ir sienas bei plautus gerai nuplaudavo ir palikdavo subręsti. Tuomet jau buvo galima eiti praustis. Dūminė pirtis turi savo nepakartojamą dūmo aromatą, kurį labai vertina tikri pirties gurmanai, tik ją paruošti reikia mokėti. Ir kaitros joje daugiau, nes akmenys atviri, todėl pirties pradžioje ji karštesnė, o su kiekvienu užėjimu tampa vis švelnesnė, garas minkštesnis. Prie tokios pirties reikia priprasti, bet kas ją pamilsta, tai visam gyvenimui. Net ir patarlė yra „Juoda, bet baltai prausia“. Ši pirtis patiks tiems, kas vertina paprastumą ir natūralumą. Mūsų dūminukė turi savo charakterį, yra labiau pritaikyta šiuolaikiniam žmogui, nes šeimininkas Robertas sukūrė ją pagal savo viziją. Kaip sako mūsų svečiai, jausmas čia lyg namie, jaukioje senoje kaimo troboje. Šioje pirtyje tobuliausia praustis keturiems, tuomet visi gali patogiai sugulti. Susėdus puikiai sutelpa ir aštuoni svečiai. Jaukiame priepirtyje galima ir pasėdėti, ir pagulėti ramiai ilsintis tarp užėjimų. Taigi kviečiame ir Tave išbandyti ir pamėgti tą senove dvelkiančią dūminę pirtį. Galbūt tai bus tavo didžiausias atradimas.

Rezervacija

Rezervacijos data 2023-03-23
Pasirinkite tinkantį laiką:
Plačiau apie paslaugą:
Perkūnijos pirtyje galite užsisakyti įvairias sveikatinančias pirties programas bei edukacijas, kurias veda profesionalūs pirtininkai. Programos skirtos grupei iki 10 svečių. Jeigu norite daugiau privatumo ir komforto, kviečiame išbandyti pirties ritualą dviems arba svečių jau pamėgtą prabangią Karališką pirtį. Jeigu mokate elgtis su periodinio kūrenimo krosnimi ir norite privatumo, galite išsinuomoti pirtį be programos.

Dūminės pirties programos

  Pirties ritualas grupei „Dūmo skonis“

Pirties trukmė 4 valandos, 1 pirtininkas
Kaina 8 svečiams 280 EUR

Tai pirties ritualas, kuriame visiškai pasineri į pirties tylą, būni savyje ir jauti, kaip po truputį šiluma smelkiasi į kūną, pamažu atpalaiduodama visus raumenis ir giliai sušildydama. Čia mėgaujiesi buvimu ir švelniu pirtininko rūpesčiu. Čia leidi sau neskubėti. Užėjimų į pirtį bus tiek, kiek jausis ir norėsis, kol galiausiai kūnas galės priimti vantų šiurenimą ir pavanojimą, o pirtis kaip ir seniau bus užbaigiama prausynomis.

Dūminės pirties ritualas dviems

Trukmė 3 val., 1 pirtininkas
Kaina 2 svečiams 280 EUR, už papildomą svečią 80 EUR

Tai pirties ritualas, skirtas giliam atsipalaidavimui. Jo metu jūsų laukia maudynės dūminiame gare, sūraus garo skanavimas ir individualus kūno šveitimas, vanojimas su vantomis arba prausynos su beržine vanta.

*Vaišiname vandeniu, aromatinga žolelių arbata;
*Jūsų patogumui duodame pirties kepurę, chalatą ir rankšluostį.

  Dūminės pirties nuoma be pirtininko

Pirmadienį – ketvirtadienį 130 EUR
Pentadienį – sekmadienį 160 EUR

*Vaišiname vandeniu, aromatinga žolelių arbata.

Dūminės pirties galerija