Dūminė pirtis

Vienos seniausių pasaulio pirčių buvo dūminės. Tai archajiškas pirties įrengimo būdas, kai pirtyje sukraunama krūsnis akmenų ir natūrali ugnis tuos akmenis įkaitina. Pačiose seniausiose pirtyse nebuvo kamino, tik mažas langelis ir durys, pro kuriuos ir verždavosi lauk kūrenamos ugnies dūmų kamuoliai. Kai jau akmenys gerai įkaisdavo, tuomet žarijas išsemdavo, o akmenukus ir sienas bei plautus gerai nuplaudavo ir palikdavo subręsti. Tuomet jau buvo galima eiti praustis. Dūminė pirtis turi savo nepakartojamą dūmo aromatą, kurį labai vertina tikri pirties gurmanai, tik ją paruošti reikia mokėti. Ir kaitros joje daugiau, nes akmenys atviri, todėl pirties pradžioje ji karštesnė, o su kiekvienu užėjimu tampa vis švelnesnė, garas minkštesnis. Prie tokios pirties reikia priprasti, bet kas ją pamilsta, tai visam gyvenimui. Net ir patarlė yra „Juoda, bet baltai prausia“. Ši pirtis patiks tiems, kas vertina paprastumą ir natūralumą. Mūsų dūminukė turi savo charakterį, yra labiau pritaikyta šiuolaikiniam žmogui, nes šeimininkas Robertas sukūrė ją pagal savo viziją. Kaip sako mūsų svečiai, jausmas čia lyg namie, jaukioje senoje kaimo troboje. Šioje pirtyje tobuliausia praustis keturiems, tuomet visi gali patogiai sugulti. Susėdus puikiai sutelpa ir aštuoni svečiai. Jaukiame priepirtyje galima ir pasėdėti, ir pagulėti ramiai ilsintis tarp užėjimų. Taigi kviečiame ir Tave išbandyti ir pamėgti tą senove dvelkiančią dūminę pirtį. Galbūt tai bus tavo didžiausias atradimas.

Rezervacija

Rezervacijos data 2024-05-23
Pasirinkite tinkantį laiką:
Plačiau apie paslaugą:
Perkūnijos pirtyje galite užsisakyti įvairias sveikatinančias pirties programas bei edukacijas, kurias veda profesionalūs pirtininkai. Programos skirtos grupei iki 10 svečių. Jeigu norite daugiau privatumo ir komforto, kviečiame išbandyti pirties ritualą dviems arba svečių jau pamėgtą prabangią Karališką pirtį. Jeigu mokate elgtis su periodinio kūrenimo krosnimi ir norite privatumo, galite išsinuomoti pirtį be programos.

Dūminės pirties programos

  Pirties ritualas „Dūmo skonis“

*Pirties trukmė 4 valandos,
*1 pirtininkas
*Rekomenduojama 4-6 svečiams
*Kaina – 300 EUR (Pirties nuoma ir 3 valandų programa su 1 pirtininku)

Tai pirties ritualas, kuriame pasimėgausi dūminės pirties malonumais: visiškai pasinersi į pirties tylą, pajausi lengvą dūmo skonį, būsi tyloje ir jausi, kaip po truputį šiluma smelkiasi į kūną, pamažu atpalaiduodama visus raumenis ir giliai sušildydama. Čia mėgausiesi buvimu ir švelniu pirtininko rūpesčiu. Čia gali leisti sau neskubėti. Pirties rituale tavęs laukia:

  1. Pirmojo garo palinkėjimai, švelnus sušildymas su beržo, ąžuolo, liepos ar kitomis vantomis.
  2. Poilsis priepirtyje, gurkšnojant žolelių arbatą ar vandenį.
  3. Antrasis užėjimas į pirtį, kur būsite sušildyti su vantomis, padegustuosite druskingą baltą garą ir pirtininko padedami nusišveisite savo kūną natūraliu šeitikliu, kuris ruošiamas pagal sezoną.
  4. Po šio užėjimo galėsite atsigaivinti vandens telkinyje arba nusiprausti pirtyje.
  5. Poilsis priepirtyje, gurkšnojant žolelių arbatą ar vandenį.
  6. Trečias užėjimas į pirtį – išskirtinė dūminės pirties patirtis – nuprausimas su muilo putomis ir beržine vanta. Jūs patirsite, kaip nuo šilto vandens ir muilo putų kūnas atsipalaiduoja, o masažas su beržine vantele suteikia didžiausią malonumą. Po tokio gėrio pirtininkas jus nupraus maloniai šiltu vandeniu, kaip seniau žmonės prausdavosi pirtyje. Todėl pirtis ir buvo vaninama prausynomis.

*Jūsų patogumui duosime rankšluosčius, paklodes poilsiui bei pirties kepures, vaišinsime vandeniu ir žolelių arbata.

  Dūminės pirties nuoma

Pirmadienį – sekmadienį 160 EUR

*Vaišiname vandeniu, aromatinga žolelių arbata.

*Yra galimybė įsigyti vantų.

Dūminės pirties galerija