4 balandžio, 2022

Kai pirtį veda profesionalus pirtininkas

Kai pirtį veda profesionalus pirtininkas 1024 682 Perkūnijos erdvė

Žmonės dažnai net nesusimąsto, kiek daug gali duoti pirtis su pirtininku. Rodos, ką gi ten naujo tas pirtininkas pasakys. Viskas lyg ir aišku. Tačiau visi pirties mėgėjai bent kartą pabuvę pirtyje su profesionaliu pirtininku teigia, kad tai buvo visiškai kito lygio poilsis.


Visų pirma, kai pirčiai vadovauja pirties meistras, yra tvarka ir aiški pirties eiga. Pirtininkas žmonėms pasako, kiek bus pirties užėjimų, ką per juos darys ir kaip vyks pirties edukacija. Žmonės supažindinami su pagrindiniais sveikos pirties principais. Pirtininkas papasakoja, kokia pirties temperatūra ir drėgmė yra tinkamiausia, kiek laiko galima būti garinėje, kada galima pasinerti į šaltą vandenį. Pirtininkas nuolat stebi pirties svečių savijautą, žino, kada jau reikia atvėsinti žmogų, kiek laiko šildyti, nes visi mes esame labai individualūs.


Jeigu žmonės į pirtį eina patys, neturėdami elementarių žinių, labai dažnai pirtyje būna chaosas. Į garinę einama kada panorėjus. Durys nuolat varstomos. Vienam žmogui nespėjus sušilti, jau ateina kiti. Tuomet nėra aišku, kiek šilumos kiekvienam žmogui reikia, prasideda pirties varžybos, kas ilgiau ištvers. O tai prie gero nepriveda, nes pirties paskirtis visai ne tokia. Tuomet atsiranda galimybė perkaisti, pritrūkti deguonies, nualpti.


Žmonės dažnai nemoka elgtis ir su pirties krosnimi. Nežino, kokia tai krosnis, kada ir kiek pilti vandens ant akmenų, kokį vandenį pilti, kada dureles uždaryti. Kiekviena pirties krosnis turi savo charakterį ir ypatybes. Vienos krosnies garas karštesnis ir sausesnis, kitos – švelnesnis ir drėgnesnis, dar kitos – su specifiniu dūmo skoniu. Vieną krosnį reikia kūrenti visos pirties metu, kitą paruošti iki pirties. Kaip ją paruošti, išmano pirties meistras. Norint, kad savijauta pirtyje būtų kuo geresnė ir garo nepritrūktų, reikia žinoti daugybę niuansų, apie kuriuos pirties svečiai net nenutuokia. Tai yra profesionalo užduotis.


Dar vienas pavojus sveikatai iškyla tuomet, kai žmonės į pirtį prisiveža daug maisto ir gėrimų. Pirma prisivalgoma, tada einama į pirtį. O tuomet sustoja skrandis, žmonėms pasidaro sunku kvėpuoti ir sėdėti garinėje. Taip atsitinka todėl, kad apkraunama virškinimo sistema. Maistui apdoroti reikia daug energijos. O organizmas tuo metu yra karštyje ir stengiasi atsivėsinti. Todėl pirtininkai nerekomenduoja valgyti pirties ritualo metu. Jie žino, kaip žmogus save apsunkina prisivalgęs pirtyje. Todėl, jei paklausysite jo ir vadovausitės pirtininko rekomendacijomis, buvimas pirtyje bus saugus ir kokybiškas, o kitą dieną po pirties gerai jausitės.


Pirties edukacinė programa su pirtininku yra saugesnė. Pirtininkas žino, kiek užėjimų į pirtį reikės. Pagal svečių poreikius jis sukuria pirties ritualą, pasirūpina visomis reikalingomis priemonėmis. Pavyzdžiui, pirtininkas žino, kokios vantos yra tinkamos ir kokybiškos bei saugios naudojimui. Jis moka jas gerai paruošti prieš pirtį, kad nebyrėtų lapai ir būtų minkštos, švelnios, lengvos. Pirtininkas, žinoma, moka su vantomis ir tinkamai elgtis. Jis žino, koks judesys kokį poveikį daro, moka taupyti savo jėgas ir meistriškai valdo garą su vantomis. Kai žmonės vanojasi patys, dažnai nesuvokia vanojimo esmės ir eigos, naudoja netinkamas vantas, kurios subraižo ar subado odą ir po tokios „pirties“ svečias daugiau gali į pirtį ir neateiti. Patyrę gerą pirtininko vanojimą, žmonės dažnai tik tuomet supranta, koks didelis yra skirtumas, kai tave tiesiog paplekšnoja kaip papuolė ir kai tau atlieką malonų atpalaiduojantį palaipsniui sušildantį vanojimą. Tuomet norisi į pirtį sugrįžti vėl ir vėl.


Ir dar vienas, turbūt svarbiausias dalykas yra tai, kad pirtininkas mėgaujasi savo darbu. Jam kiekviena pirtis yra galimybė dalintis savo žiniomis, kurti savo pirties programą, improvizuoti ir mėgautis tuo, ką daro. Kiekvienas pirties meistras turi savo stilių, savo paslaptis ir nori tuo pasidalinti su pirties svečiais. Tam, kad pirtis pavyktų puikiai, reikia išmanyti daugybę dalykų. Tai nuolatinis augimas ir kūryba. Todėl pirtis su pirtininko edukacine programa praplės jūsų akiratį, išmokys naujų dalykų ir leis pasilepinti kokybiška pirtimi, kaip pačiam niekuo nereikia rūpintis. Išbandykite pirtininkų vedamas programas ir pasidžiaukite tuo, ką pirtininkai yra pasiruošę jums padovanoti. Nes pirtininkui didžiausia dovana yra matyti besišypsančius žmonių veidus po pirties.